Garage48 HUB Tartu opening

Optimismi- ja startupihõnguline avapidu Tartus, Raekoja platsis, kus avati suure remondikolina saatel uus hoone. Täpsemalt avati küll vana hoone uutele tuultele. Meie kaunil kaasabil võimalik nüüd saada mõnusalt tempokas ülevaade kogu sellest sündmusest.

Skype University Hackathon

Nagu juba kuu aega tagasi räägitud, sai meie kaamerasilm mitu ööpäeva jälgida tublisid tudengeid. Nimelt koguneti Tallinnas Skype ülesutsel kokku ja näidati mida on võimalik 48 tunni jooksul IT alal valmis meisterdada. Nüüdseks on masinavärk niipalju edasi keeranud, et valminud video on Skype ametlikul tuubikanalil värskelt avaldatud, mis tähendab, et ka meie saame seda väikest videokokkuvõtet kõigi teiega jagada. Mõnusat emotsiooni leiab siit küllaga, laske aga hea mängida.

Pulmavideo tiiser 2014 suvest

Sedakorda teeks väikse suvemaigu suhu ühe lühiversiooniga eelmisel suvel kaamerasse püütud pulmafilmist. Ilmataat suutis küll taevakraanid avada sekunditäpsusega valel hetkel, kuid õnneks seda mitte liiga kauaks. Usun, et see hoopis kinnistas selle hetke veelgi paremini kõigi mälusoppidesse. Pulm toimus Vihula mõisas ja õnnelik noorpaar oli Piret ja Marek. Meie parimad soovid ka siitpoolt neile kaasa ning siit tuleb ka lubatud tiiser.

Aerovideo kaadrid driftiürituselt

Siin üks vahva üritus millest sai klipp kokku pandud spetsiaalselt ainult drooni pealt filmitud kaadritest. Üritus ise toimus Misso lähedal ning Video5 käis seal oma värsket (nr.2)  video-fotodrooni lennutamas. Ilm oli vahelduvalt tuuline ja päikseline kuid elamused said kenasti jagatud. Rõõm oli näha, et video kogus juba esimese päevaga üle 1000 vaatamise. Meeldivat vaatamist teilegi.

Kampaania “Kohtume Taskus”

Täna saates – Kohtume Taskus! Ehk siis ühe kampaania tootmine. Visuaal oli juba mingil määral kliendi peas küpsemas, seega oli vaja lisada rohkelt käsitööd ning tibake õnne ning küpsetada ühtlasel temperatuuril kuni lõpuni, et detailid õigeks päevaks joonduksid. Esimese tormijooksuga vallutasime Taskus toreda söögikoha nimega Cookbook kus kasutasime heameelega ära pererahva head tuju ning korraldasime seal suurema mööbeldamise. Sättisime kaunid inimesed ümber laua ja jäime välkude vilkudes ootama, kuna tuleb. Ootama kaua ei pidanudki ning vast 30 minutit hiljem oli juba miskit ka vaadata. Loomulikult olime enam kui tänulikud, et kõige noorem modell ennast suhteliselt hästi üleval pidas ning seega oma esimesed jäljed oma karjääri algusse tehtud sai. Lasime veel mõne aja välkudel vilkuda ning kui tundus, et olime nii personali kui kliente piisavalt häirinud siis lugesime sessiooni lõppenuks. Nagu keerulisemal grupipildil ikka jäi paljupaljudest klõpsudest alles  kümmekond ning ilma liigse töötluseta  üks neist ka otsustajate poolehoiu sai. Hulgakene aega sai seejärel mängitud erinevate kujundustega ning siis läks lahti tõsisem käsitöö, mille käigus valmisid lõpuks kujundused bänneritele, valguskastidele, trükki, kupongidele, rollup-idele, kleebistele ning lisaks loomulikult erinevad liikuvad klipid erinevatele ekraanidele jne jne. Edasi said oma kiiret tegutsemist juba näidata erinevad trükkijad kes suure osa sellest tööst reaalsesse maailma ja füüsilistele materjalidele manasid. Kokkuvõttes üks igati tänuväärne ja õpetlik projekt jällekord seljatatud ning suured tänusõnad kõigile kes sellega seotud olid.

Fashion Meets Rock

Nagu juba tavaks on saanud avab Tasku keskus kevadhooaja suure paugu ning suure moeshowga. Seda loomulikult ka sellel aastal ning nagu ka eelmistel aastatel olime meie oma panust andmas video ning foto poolelt. Oli rõõm näha, et show läks täismajale ning rahvas nautis nii üritust kui poodide soodustusi. Sellel aastal sai siis näha ka ühte suuremat ning keerukamat lava mis Tasku aatriumisse on püsti pandud. Tehniliselt poolelt lisandusid ka suured ekraanid kahele poole lava. Üritus sujus suurepäraselt ning ühtki head piinlikku seika ei oskagi välja tuua. Moeshow´le rokkisid seal taustaks trummar Helena Victoria Kirss ning Tanel Padar ja The Sun. Aga las pilt räägib edasi.

Joonistegelased tõlkebüroo kodulehele

Aitasime ideetasandilt alates valmistada väga lahedad videoklipid Muupel tõlkebüroo kodulehe jaoks. Sellises “jutupliiatsi” stiilis joonistuste videoklippe leiab loomulikult mujaltki. Samas, kui aus olla siis saab neid isegi automaatselt genereerida juba olemasolevate joonistuste animeerimiseks. Meie läksime seekord täieliku käsitöö teed, mis tähendab, et filmisime reaalselt lauda kus joonistus valmis. Lisasime loomulikult kõvasti kiirust, väikse videotöötluse ning nii see kaunis tulemus valmis saigi. Seal kodulehel saate näha kahte erinevat joonistust, siia toome ära näidiseks ühe. Loodame, et ka see annab teile lisa inspiratsiooni kuidas erinevaid liikuvaid klippe oma kasuks tööle panna.

Riigikohtu esimehe vahetus

Täpsemalt siis, Riigikohtu üldkogu pidulik istung Riigikohtu esimehe ameti üleandmiseks. Suurima heameelga saime jäädvustada olulist hetke otse meie kohtusüsteemi tipust. Kuna Riigikohtu saal ei suutnud kõiki inimesi mahutada hoolimata sellest, et tegemist oli kutsetega üritusega, siis näitasime üritust interneti ja projektori vahendusel ka teises saalis. Istungil osalesid Vabariigi President, Riigikogu esimees, peaminister, justiitsminister, kohtute esimehed jt kõrged riigiametnikud. Meie õlgadel oli nii videosalvestus kui audiomix, nii veebistriim kui projektsioon.