Skype Estonia University Hackathon 2017

Jällekord oli meil suurepärane võimalus joosta kaasa tudengitega Skype Hackathonil, ning seda läbi mitme päeva. Avamine toimus kinos Kosmos ning sedakorda koostöös teise vahva projektiga milleks oli Digigirlsi inspiratsioonipäev. Seejärel siis 48 h tihedat suhtlust, koostööd, progemist, naeru, vaidlusi, pettumusi, väiksemaid ja suuremaid töövõite. Meie usin kaamerasilm sai sellest kõigest osa ning ka teil on võimalik sellest kõigest mõne minutiga tempokas ülevaade saada.

Väga kompaktne videomiksi lahendus.

Videomikser on olnud läbi aastate suur ja spetsiifiline riistapuu, õnneks on koos muu elektroonika arenguga ka see tehnika nüüd oluliselt väiksemaks ja mõnusamaks läinud. Pildil siis nähtav eriti kompaktne lahendus kus multimonitoriks on kasutusel Shogun monitor, kuna aga seadmel on ka omal peal väike ekraan siis tegelikult on võimalik isegi ilma välise monitorita mõni lihtsam südmus ära toota. Lisades siia vajadusel arvutiks väga kompaktse 11″ Mac Air’i, on tulemuseks täiesti proffessionaalne ning ka ülimalt kompaktne ning universaalne lahendus. Blackmagic’u verivärske ATEM Television Studio HD on kohal ning parem kui varem. “The world’s smallest all in one broadcast switcher” väidab tootja ise. Headele partneritele pakume endiselt ka rendivõimalust.

 

DSC01001

50 rohelist varjundit

Juba suvel filmitud ning mitmeid kuid järjest toodetud projekt on lõpusirgele jõudmas. Sedakorda siis olid töös tavapärasest ägedamad videoloengud. Senini suurim rohelise tausta töö ning saame jällekord tõdeda, et paljude kasulike kogemuste võrra jälle rikkam. Kokku sai toodetud 30 loengu jagu materjale ning valmistatud lugematul hulgal graafikuid. Julgeme uhkelt öelda, et ei läinud tuksi poolegi.

.

MOOC production for university – Video5 blog from Video5 on Vimeo.

Liikuvad modellid Tasku keskuse püstistele ekraanidele

Kuna moefoto on juba nii 1856, siis tegime ka sellel aastal midagi keerukamat ning panime purki korraga nii foto kui ka video.  Siit tuleb väike sneak peek vaade mõnedele sportlikele modellidele kes Tasku keskuse püstistel ekraanidel teile detsembris ilunumbreid pakuvad. Kokku saab kuu aja jooksul näha 20 erinevat riietuskomplekti, seega on küllaga valikuid kust ideid ammutada. Purki sai see kõik 20 komplekti võetud sisuliselt 1 tööpäevaga, seega tempot võite isegi aimata 😉

 

Hea laengu festival – IDeeJazz 2016

Hea laengu festival IDeeJazz tõi Tartusse maailma särava tähti ning meil oli tõeline au neid oma kaameratega püüda. Kohale toodi sellised nimed nagu Richard Bona, Dino Saluzzi, Marcin Wasilewski, Enver Izmaylovi. Videosalvestust tegime kolmel suurimal kontserdil mis toimusid ERM–is, Vanemuises ning muusikakooli Tubina saalis. Nagu suuremal festivalil ikka, ei puudunud ka seekord üllatused mis nõudsid kiiret lahendamist, kuid ka sellega saime igati kenasti hakkama. Kokkuvõttes igati mõnus sündmus ning jällekord midagi põnevat ka oma kogemustepagasisse panemiseks.

ideejazz

Sügise vingeim trennipidu – MyFitness Weekend

Sellel aastal avanes jällekord võimalus pakkuda videolahendust A le Coq spordihallis toimuval MyFitnessi trennipeol. Kuna MyFitness oli meeldivalt avatud põnevamate videolahenduste osas, siis tulime sedakorda välja plaaniga kaasata suurele ekraanile ka kohaletulnud osalejad. Tavapäraselt on siis näidatud suurel ekraanil vaid laval toimuvat. Paigutasime ühe väiksema kaamera otse lava ette koos automaatslaideriga, mis võimaldas toota mõnusalt ülevaatliku ning sujuvalt liikuvat pilti, ning tuua trennis paljude nägudele tagasi naeratuse, kui nad end järsku suurelt ekraanilt leidsid. Kokkuvõttes oli tegemist igati õnnestunud setupiga, kuna kogu selle videopoole sai toota ära vaid ühe inimesega, samas oli kasutusel kaks liikuva pildiga kaamerat pluss vaheklipid arvutist ning režii (e. videomix). Eriti hea meel oli selle üle, et saime seda kõike näidata korraliku kvaliteediga LED ekraanil. Jääme loomulikult jällegi ootama uusi väljakutseid järgmisel aastal.

 

myfitness_16

Ülikooli kursuse tutvustus.

Vaid päev enne puhkust olime usinalt ametis ühe uue põneva kursuse tutvustuse klipiga. Tegemist siis vaid 1 ööpäevaga valminud projektiga. Kasutatud katteplaanid olid muidugi varasemast olemas. Tehniliselt siis greenscreen võte, set sai üles pandud ülikooli ühte auditooriumisse.

 

Garage48 HUB Tartu avapidu

Optimismi- ja startupihõnguline avapidu Tartus, Raekoja platsis, kus avati suure remondikolina saatel uus hoone. Täpsemalt avati küll vana hoone uutele tuultele. Üritusel said kõik soovijad panna käe külge uue keskonna kujunemisel, samuti pakuti nii sporti kui süüa kui meelelahutust. Avati Tartu “Wall of Fame” ja tutvustati oma uusi geniaalseid ideid. Meie kaunil kaasabil võimalik nüüd saada mõnusalt tempokas ülevaade kogu sellest sündmusest.

 

Sai kino tehtud – öökino

Kaunil laupäeva hilisõhtul sai Elvas kino tehtud. Koos päikeseloojanguga algas nimelt Arbi järve kaldal öökino kus näidati ära kolm täispikka filmi. Meie poolt siis sedakorda tehniline pool. Üles sai pandud 3×4 m tagantvalgustusega ekraan ning  6000 lm @ HD projektor. Üldine info ürituse kohta on leitav Elva Noortekeskuse FB lehelt. https://www.facebook.com/events/572511536220954/

DSC_0269

elva66kino

DSC_0270

 

Skype University Hackathon video nüüd väljas.

An Event to Remember

Nagu juba kuu aega tagasi räägitud, sai meie kaamerasilm mitu ööpäeva jälgida tublisid tudengeid. Nimelt koguneti Tallinnas Skype ülesutsel kokku ja näidati mida on võimalik 48 tunni jooksul IT alal valmis meisterdada. Nüüdseks on masinavärk niipalju edasi keeranud, et valminud video on Skype ametlikul tuubikanalil värskelt avaldatud, mis tähendab, et ka meie saame seda väikest videokokkuvõtet kõigi teiega jagada. Mõnusat emotsiooni leiab siit küllaga, laske aga hea mängida.

Palju noori IT talente – Skype University Hackathon

Väsimatu kaamerasilm saatis piiiika nädalavahetuse sedakorda mööda koos tublide tudengitega. Nimelt koguneti Tallinnas Skype ülesutsel kokku ja näidati mida on võimalik 48 tunni jooksul IT alal valmis meisterdada. Kokku sai 13 tiimi ja pühapäeva õhtul toimunud esitlusel esitleti ka 13 projekti, mille seas oli värskeid lahendusi nii veebiteenuste kui mobiiliäppide kui riistavara kasutuse osas. Mis aga kõige olulisem, inimesed nautisid ilmselgelt täiega kogu üritust ja tänusõnadega korraldajate poole ei koonerdatud. Täna on loodetavasti see päev kus kõik osalejad ja korraldajad saavad jällekord alustada elu tavarütmis kus päevale järgneb ka öö, ning meie siin hakkame vaikselt lahti harutama mis selle 2 ööpäeva jooksul kaamerasse on kukkunud.

paul

DCIM102MEDIA

tort-2DSC06011_v

Fashion Meets Style – Palju kaunist kõndi.

Juba nädal tagasi uudistesse jõudnud uudis kuid nagu eelmistelgi aastatel toimus ka seekord Tasku kevadine moeshow. Sedakorda suur rõhk Ivo Nikkolo paremikul, lisaks värsked kevadtrendid Tasku kauplustest. Hea oli näha, et sündmus oli kokku meelitanud kaunikesti suure ravahulga. Kellel aga see siiski laivis nägemata jäi, siis neil nüüd võimalus saada siitkaudu aeglane kuid kiire ülevaade.