Skype Estonia University Hackathon 2017

Jällekord oli meil suurepärane võimalus joosta kaasa tudengitega Skype Hackathonil, ning seda läbi mitme päeva. Avamine toimus kinos Kosmos ning sedakorda koostöös teise vahva projektiga milleks oli Digigirlsi inspiratsioonipäev. Seejärel siis 48 h tihedat suhtlust, koostööd, progemist, naeru, vaidlusi, pettumusi, väiksemaid ja suuremaid töövõite. Meie usin kaamerasilm sai sellest kõigest osa ning ka teil on võimalik sellest kõigest mõne minutiga tempokas ülevaade saada.

Väga kompaktne videomiksi lahendus.

Videomikser on olnud läbi aastate suur ja spetsiifiline riistapuu, õnneks on koos muu elektroonika arenguga ka see tehnika nüüd oluliselt väiksemaks ja mõnusamaks läinud. Pildil siis nähtav eriti kompaktne lahendus kus multimonitoriks on kasutusel Shogun monitor, kuna aga seadmel on ka omal peal väike ekraan siis tegelikult on võimalik isegi ilma välise monitorita mõni lihtsam südmus ära toota. Lisades siia vajadusel arvutiks väga kompaktse 11″ Mac Air’i, on tulemuseks täiesti proffessionaalne ning ka ülimalt kompaktne ning universaalne lahendus. Blackmagic’u verivärske ATEM Television Studio HD on kohal ning parem kui varem. “The world’s smallest all in one broadcast switcher” väidab tootja ise. Headele partneritele pakume endiselt ka rendivõimalust.

 

DSC01001

50 rohelist varjundit

Juba suvel filmitud ning mitmeid kuid järjest toodetud projekt on lõpusirgele jõudmas. Sedakorda siis olid töös tavapärasest ägedamad videoloengud. Senini suurim rohelise tausta töö ning saame jällekord tõdeda, et paljude kasulike kogemuste võrra jälle rikkam. Kokku sai toodetud 30 loengu jagu materjale ning valmistatud lugematul hulgal graafikuid. Julgeme uhkelt öelda, et ei läinud tuksi poolegi.

.

MOOC production for university – Video5 blog from Video5 on Vimeo.

Liikuvad modellid Tasku keskuse püstistele ekraanidele

Kuna moefoto on juba nii 1856, siis tegime ka sellel aastal midagi keerukamat ning panime purki korraga nii foto kui ka video.  Siit tuleb väike sneak peek vaade mõnedele sportlikele modellidele kes Tasku keskuse püstistel ekraanidel teile detsembris ilunumbreid pakuvad. Kokku saab kuu aja jooksul näha 20 erinevat riietuskomplekti, seega on küllaga valikuid kust ideid ammutada. Purki sai see kõik 20 komplekti võetud sisuliselt 1 tööpäevaga, seega tempot võite isegi aimata 😉

 

Hea laengu festival – IDeeJazz 2016

Hea laengu festival IDeeJazz tõi Tartusse maailma särava tähti ning meil oli tõeline au neid oma kaameratega püüda. Kohale toodi sellised nimed nagu Richard Bona, Dino Saluzzi, Marcin Wasilewski, Enver Izmaylovi. Videosalvestust tegime kolmel suurimal kontserdil mis toimusid ERM–is, Vanemuises ning muusikakooli Tubina saalis. Nagu suuremal festivalil ikka, ei puudunud ka seekord üllatused mis nõudsid kiiret lahendamist, kuid ka sellega saime igati kenasti hakkama. Kokkuvõttes igati mõnus sündmus ning jällekord midagi põnevat ka oma kogemustepagasisse panemiseks.

ideejazz

Sügise vingeim trennipidu – MyFitness Weekend

Sellel aastal avanes jällekord võimalus pakkuda videolahendust A le Coq spordihallis toimuval MyFitnessi trennipeol. Kuna MyFitness oli meeldivalt avatud põnevamate videolahenduste osas, siis tulime sedakorda välja plaaniga kaasata suurele ekraanile ka kohaletulnud osalejad. Tavapäraselt on siis näidatud suurel ekraanil vaid laval toimuvat. Paigutasime ühe väiksema kaamera otse lava ette koos automaatslaideriga, mis võimaldas toota mõnusalt ülevaatliku ning sujuvalt liikuvat pilti, ning tuua trennis paljude nägudele tagasi naeratuse, kui nad end järsku suurelt ekraanilt leidsid. Kokkuvõttes oli tegemist igati õnnestunud setupiga, kuna kogu selle videopoole sai toota ära vaid ühe inimesega, samas oli kasutusel kaks liikuva pildiga kaamerat pluss vaheklipid arvutist ning režii (e. videomix). Eriti hea meel oli selle üle, et saime seda kõike näidata korraliku kvaliteediga LED ekraanil. Jääme loomulikult jällegi ootama uusi väljakutseid järgmisel aastal.

 

myfitness_16

Ülikooli kursuse tutvustus.

Vaid päev enne puhkust olime usinalt ametis ühe uue põneva kursuse tutvustuse klipiga. Tegemist siis vaid 1 ööpäevaga valminud projektiga. Kasutatud katteplaanid olid muidugi varasemast olemas. Tehniliselt siis greenscreen võte, set sai üles pandud ülikooli ühte auditooriumisse.

 

Garage48 HUB Tartu avapidu

Optimismi- ja startupihõnguline avapidu Tartus, Raekoja platsis, kus avati suure remondikolina saatel uus hoone. Täpsemalt avati küll vana hoone uutele tuultele. Üritusel said kõik soovijad panna käe külge uue keskonna kujunemisel, samuti pakuti nii sporti kui süüa kui meelelahutust. Avati Tartu “Wall of Fame” ja tutvustati oma uusi geniaalseid ideid. Meie kaunil kaasabil võimalik nüüd saada mõnusalt tempokas ülevaade kogu sellest sündmusest.

 

Sai kino tehtud – öökino

Kaunil laupäeva hilisõhtul sai Elvas kino tehtud. Koos päikeseloojanguga algas nimelt Arbi järve kaldal öökino kus näidati ära kolm täispikka filmi. Meie poolt siis sedakorda tehniline pool. Üles sai pandud 3×4 m tagantvalgustusega ekraan ning  6000 lm @ HD projektor. Üldine info ürituse kohta on leitav Elva Noortekeskuse FB lehelt. https://www.facebook.com/events/572511536220954/

DSC_0269

elva66kino

DSC_0270

 

Skype University Hackathon video nüüd väljas.

An Event to Remember

Nagu juba kuu aega tagasi räägitud, sai meie kaamerasilm mitu ööpäeva jälgida tublisid tudengeid. Nimelt koguneti Tallinnas Skype ülesutsel kokku ja näidati mida on võimalik 48 tunni jooksul IT alal valmis meisterdada. Nüüdseks on masinavärk niipalju edasi keeranud, et valminud video on Skype ametlikul tuubikanalil värskelt avaldatud, mis tähendab, et ka meie saame seda väikest videokokkuvõtet kõigi teiega jagada. Mõnusat emotsiooni leiab siit küllaga, laske aga hea mängida.

 

 

Palju noori IT talente – Skype University Hackathon

Väsimatu kaamerasilm saatis piiiika nädalavahetuse sedakorda mööda koos tublide tudengitega. Nimelt koguneti Tallinnas Skype ülesutsel kokku ja näidati mida on võimalik 48 tunni jooksul IT alal valmis meisterdada. Kokku sai 13 tiimi ja pühapäeva õhtul toimunud esitlusel esitleti ka 13 projekti, mille seas oli värskeid lahendusi nii veebiteenuste kui mobiiliäppide kui riistavara kasutuse osas. Mis aga kõige olulisem, inimesed nautisid ilmselgelt täiega kogu üritust ja tänusõnadega korraldajate poole ei koonerdatud. Täna on loodetavasti see päev kus kõik osalejad ja korraldajad saavad jällekord alustada elu tavarütmis kus päevale järgneb ka öö, ning meie siin hakkame vaikselt lahti harutama mis selle 2 ööpäeva jooksul kaamerasse on kukkunud.

paul

DCIM102MEDIA

tort-2DSC06011_v

Fashion Meets Style – Palju kaunist kõndi.

Juba nädal tagasi uudistesse jõudnud uudis kuid nagu eelmistelgi aastatel toimus ka seekord Tasku kevadine moeshow. Sedakorda suur rõhk Ivo Nikkolo paremikul, lisaks värsked kevadtrendid Tasku kauplustest. Hea oli näha, et sündmus oli kokku meelitanud kaunikesti suure ravahulga. Kellel aga see siiski laivis nägemata jäi, siis neil nüüd võimalus saada siitkaudu aeglane kuid kiire ülevaade.

 

Sony uue põlvkonna videoobjektiiv – päris koomiline vaatepilt

Peale kuudepikkust ootust õnnestus kätte saada üks esimesi meie  riiki saabunud uue põlvkonna (video) torusid Sony E-mount kaameratele. Hoolimata sellest, et pole veel jõudnud sellele väga valgustki sisse näidata siis tekkis juba peale vaadates tunne, et see vaatepilt on jagamist väärt. See vaatepilt nimelt, kui objektiivi külge ka kaamera keerata – jah, just niipidi, mitte kaamera külge objektiiv 🙂

Tegemist on tõeliselt tõsise tüki tehnikaga mis koos A7S kaameraga näeb täpselt nii koomiline välja nagu pildilt näha. Tõtt öelda, päriselus veelgi koomilisem. Seda objektiivi külge keeratud pisikest kaamerakarpi vaadates on endalgi raske uskuda et tegemist on hetkel ühe võimsaima komboga mis laias maailmas videoinimesi hetkel erutamas on. Kindlasti ei ole plaanis selle toruga tabeleid pildistama ja pixleid lugema hakata, selleks on olemas piisavalt muid huvilisi laias internetis, küll aga võib juhtuda, et peale mõningast kooselu tuleb siia mõningaid muljeid veel. Samuti sai paar klõpsu tehtud koos Movcam puuriga ümber kaamera, sellises komplektis pole vaade enam niivõrd ehmatav. Lõppkokkuvõttes tuletab see pilt meelde siiski vaid üht, elektroonikat saab tõesti lõpmatuseni väiksemaks teha, kuid füüsika paindumatus nõuab endiselt üsna rasket ja roppu klaasi.

Mõned tehnilised ka:

FE PZ 28-135mm F4 G OSS E-mount

No “Breathing”
No focus shifting or axial displacement while zooming
Independent Zoom, Focus and Iris rings for superior control
Constant F4 Circular Aperture

  • Lens Mount Type : Sony E-mount (35mm full frame)
  • Lens Stabilization : Optical SteadyShot
  • Filter Diameter : 95mm
  • Lens Type : Full Frame E-mount Power Zoom Lens
  • Lens Weight : 42.9 oz. (1215 g)
  • Internal Motor : SSM (Super Sonic wave Motor)
  • Aperture (Max.) : f/4.0
  • SSM Focusing : Yes
  • Focal Length (35mm equivalent) : 28-135mm (35mm) 42-202.5mm (APS-C)

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Skype Hackathon ja videodemod

Kuna oleme juba aastaid Microsofti video vendor siis mõni kuu tagasi olime jällegi tegusad Tallinnas Skype kontoris kus toimus järjekordne Hackathon. Kuna juba teist aastat on tingimuseks, et iga tiim peab lõpuks kokku saama oma projekti esitluse videoklipi, siis täpselt nagu ka eelmisel aastal sai hommikut alustatud väikse koolitusega video teemadel ning seejärel aidatud tiime nende esitluste või esitluste osade filmimisel.

Täna sai see postitus tehtud aga hoopiski sellisel kaunil põhjusel, et nüüd on võimalik kõigil üliõpilastel minna osalema järgmisel avatud Hackathonil Tallinnas 24 – 26 Aprill

<< StudyITin.ee in cooperation with Skype is organizing first ever Skype University Hackathon for IT students and faculty members from Estonian universities. >>

Registreeruda saate siit — http://aka.ms/SkypeUniHack

Seega puhuge oma ägedatelt ideedelt tolm maha ja tulge tehke need teoks. Meie oleme jällegi kohal, et vajadusel abikätt ulatada ning läbi kaamerasilma seda melu ka hiljem teieni tuua.

 

SkypeGarage

 

DSC_0046

Videoteenused – 12 eur/päev

 

noored2Tänase suure uudisena pakume enneolematult soodsa hinnaga videoteenuseid Eesti suuremates linnades. Nimelt oleme teinud koostöölepped mitmete koolidega, kust oleme välja valinud algklasside õpilasi vanuses 7 -11 a kes on huvitatud fotograafiast ja videograafiast. Nende õpilaste abiga saamegi pakkuda oma teenuseid enneolamatult soodsa hinnaga. Üle 50 lapse erinevatest koolidest on andnud oma nõusoleku töötada teie heaks videooperaatorina, meie poolt pakutud tehnilise toega. Teenuse tellimisel palume arvestada eritingimustega, nimelt on lastel kindel ühine nõue, et neile oleks tööajaks kindlustatud järgnev menüü, kartulikrõpsud 2 pk, vahukommid 1 pk, coola 1 pd, limonaad 1 pd, jäätis 2 tk, kartulikrõpsud veel 2 pk. Siin toodud menüü moodustab kogu 12 eurose päevakulu, hinnad võivad varieeruda sõltuvalt maakonnast ja hankekanalist.

Teenuse tellimiseks ja tingimuste täpsustamiseks palume ühendust võtta meie kontaktivormi kaudu meie kodulehel www.video5.ee

Peo produktsioon ja 35 aastat vanad mõnusad hitid.

DSC05065-2 DSC05056 DSC04991

 

Sedakorda siis tegime videoteenust ühel vägagi kaunil üritusel kus lilli oli sadu kordi rohkem kui inimesi. Mis tähendab, et tegemist oli äraütlemata kauni peokohaga. Pilti tootsime nii ekraanile laivi kui ka salvestuseks, nii liikuva kaameraga otse rahva seest kui statiivil kaameraga rõdult. Üllatusi jätkus lavaehituse algusest kuni ürituse avapauguni välja, kuid kõik need leidsid siiski õnneks ka lahenduse. Lavalt sai kaamerasilma sisse püütud mehed kelle hitid on ilmselt siiamaani paljudel keldris kastis Maxell LN60 kasetti peal. Nendeks meesteks oli  Secret Service isiklikult, kes tantsutas inimesi juba 35 aastat tagasi. Tuleb tunnistada, et tõmbas jala patsuma küll ja väike nostalgilaks oli ilusti käes. Nüüd tuleb vaid minna keldrisse kassette otsima 🙂

Maadluse ülekanne jää pealt

Sellel kaunil pühapäeval sai Lõunakeskuse kaetud jääl näha maadlust ja seda lausa terve päeva, käimas oli EMV maadluses, mida aitasime Babahh Medial tuua Delfi TV kanalile. Päeva jooksul oli pidevalt aktsioonis kolm matti korraga ning neid sai kõiki korraga ka Delfi TV-s jälgida. Finaalvõistlused toimusid niiöelda pealaval kust pilti toodeti juba läbi režii ning kolme kaameraga korraga. Kuna päev oli pikk ja tihe siis boonusena õnnestus ka maadluse reeglid ja trikid juba omajagu selgeks saada. “Täna oli kindlasti lähiajaloo parim korraldus Eesti meistrivõistlusel.” kommenteeris tiitlivõitja Heiki Nabi peale võistlusi. Õnne ka kõigile võitjatele!

 

DSC_0052 (1)

 

 

Põnev projektsioon ja mapping konverentsil.

Novembrikuus olime tegusad Tartu Ülikooli kaunis saalis, kus vajas lahendamist üks projektsiooni projekt. Nimelt toimus seal avaliku teenistuse tippjuhtide konverents “Kasutamata võimalused”. Muuhulgas oli konverentsi korraldajail plaanis kasutada ka video-mappingut selleks spetsiaalselt ehitatud geomeetrilisel pinnal. Keerukamaks tegi olukorra nii suhteliselt valge ruum kui ka projektori ja mappinguks ehitatud objekti asetus saalis. Koostöös leidsime lahenduse kus paigutasime oma võimsa (6000 lm) projektori kolme meetri kõrguse jala peale, ning kuna projektoril oli suhteliselt pikk optika siis saime projektori jätta saali serva. Tegemist oli jällegi sellise natuke omamoodi lahendusega mida oli põnev planeerida ning hiljem ka tore töös näha. Paar pilti ka seadistuse ning ürituse käigust. Mapping@visuals by http://carlkagge.com

 

DSC07825 DSC07819 DSC07804 DSC07829 DSC07851 img_0597

 

 

Ilusaid inimesi ja kauneid kaadreid e. üks pulmavideo tiiser möödunud suvest.

Praegusel külmal ajal on ilmselt igati sobilik meenutada kauneid hetki eelmisest suvest. Sedakorda teeks väikse suvemaigu suhu ühe lühiversiooniga eelmisel suvel kaamerasse püütud pulmafilmist. Ilmataat suutis küll taevakraanid avada sekunditäpsusega valel hetkel, kuid õnneks seda mitte liiga kauaks. Usun, et see hoopis kinnistas selle hetke veelgi paremini kõigi mälusoppidesse. Pulm toimus Vihula mõisas ja õnnelik noorpaar oli Piret ja Marek. Meie parimad soovid ka siitpoolt neile kaasa ning siit tuleb ka lubatud tiiser.

 

pulm

 

 

Drooniga driftimas käidud.

Nädalavahetusel toimus kaunikesti kõvasti kummivilistamist all paremas nurgas.”Aerovideo5″ käis seal ringi lendamas ning jagab nüüd lahkelt vaateid mis õhust avanesid. Ütleme ausalt, et hoolimata esmakordsest lähenemisest sellele spordialale oli tulemuseks siiski hulk üllatavalt kauneid vaateid. Piloodi südame panid korduvalt põksuma ka parklasse istutatud kõrged valgustuspostid. Drooniga driftimisel jääb siiski natuke puudu efektsest suitsusabast aga selle rolli täitsid meie parimad pojad asfaldil vägagi hästi. Seega nautige vaateid…

Pirukasse muna ehk ühe kampaania tootmine

Täna saates – Kohtume Taskus! Et kõik ausalt ära rääkida, peab vist alustama sellest, et nagu ikka oli aega vähe järel, mis tähendas, et tegutseda tuli mõnuga ja tempokalt. Visuaal oli juba mingil määral kliendi peas küpsemas, seega oli vaja lisada rohkelt käsitööd ning tibake õnne ning küpsetada ühtlasel temperatuuril kuni lõpuni, et detailid õigeks päevaks joonduksid. Esimese tormijooksuga vallutasime Taskus toreda söögikoha nimega Cookbook kus kasutasime heameelega ära pererahva head tuju ning korraldasime seal suurema mööbeldamise. Sättisime kaunid inimesed ümber laua ja jäime välkude vilkudes ootama, kuna tuleb. Ootama kaua ei pidanudki ning vast 30 minutit hiljem oli juba miskit ka vaadata. Loomulikult olime enam kui tänulikud, et kõige noorem modell ennast suhteliselt hästi üleval pidas ning seega oma esimesed jäljed oma karjääri algusse tehtud sai. Lasime veel mõne aja välkudel vilkuda ning kui tundus, et olime nii personali kui kliente piisavalt häirinud siis lugesime sessiooni lõppenuks. Nagu keerulisemal grupipildil ikka jäi paljupaljudest klõpsudest alles  kümmekond ning ilma liigse töötluseta  üks neist ka otsustajate poolehoiu sai. Hulgakene aega sai seejärel mängitud erinevate kujundustega ning siis läks lahti tõsisem käsitöö, mille käigus valmisid lõpuks kujundused bänneritele, valguskastidele, trükki, kupongidele, rollup-idele, kleebistele ning lisaks loomulikult erinevad liikuvad klipid erinevatele ekraanidele jne jne. Edasi said oma kiiret tegutsemist juba näidata erinevad trükkijad kes suure osa sellest tööst reaalsesse maailma ja füüsilistele materjalidele manasid. Kokkuvõttes üks igati tänuväärne ja õpetlik projekt jällekord seljatatud ning suured tänusõnad kõigile kes sellega seotud olid.

Fashion Meets Rock

Nagu juba tavaks on saanud avab Tasku keskus kevadhooaja suure paugu ning suure moeshowga. Seda loomulikult ka sellel aastal ning nagu ka eelmistel aastatel olime meie oma panust andmas video ning foto poolelt. Oli rõõm näha, et show läks täismajale ning rahvas nautis nii üritust kui poodide soodustusi. Sellel aastal sai siis näha ka ühte suuremat ning keerukamat lava mis Tasku aatriumisse on püsti pandud. Tehniliselt poolelt lisandusid ka suured ekraanid kahele poole lava. Üritus sujus suurepäraselt ning ühtki head piinlikku seika ei oskagi välja tuua. Moeshow´le rokkisid seal taustaks trummar Helena Victoria Kirss ning Tanel Padar ja The Sun.

Aga las pilt räägib edasi.

(Tehniline kala: korralikult rokkiv heli ning just madalad sagedused suudavad päris huvitavat mõju avaldada kaamera objektiivis olevale optilise stabilisaatorile – hea asi mida kõrva taha panna.)

Kõrgem pilotaaź detsibellide ja pikslitega

Pealinna teletornis toimus audio ja video professionaalidele mõeldud demoüritus kus sai kuulata-vaadata ja oma näpuga katsuda uusimaid tehnilisi lahendusi firmadelt Genelec ning Blackmagic Design.

 

Kui Genelec on spetsialiseerunud kõrgema klassi aktiivkõlarite valmistamisele siis Blackmagic Design teeb väikest revolutsiooni videotehnika valdkonnas. Nimelt on see firma asunud kokku pressima nii tehnika mõõtmeid kui ka hindasid, suurepärane näide sellest on näiteks see siin Stuudio kolmel rattal. See portatiivne stuudiolahendus on võimeline teenindama kuni 8  kaamerat. Kogu see komplekt on muide täiesti töötav Ultra HD 4K lahendus ning seda kõike niivõrd soodsalt, et aastaid tagasi ei hakanud keegi selle raha juures veel unistamagi produktsioonistuudio komplekteerimisest.

DSC_0119 (1)

DSC_0120 (1)

Ehk siis firma on pannud kõvasti rõhku tootearendusele ning üritab igal võimalusel kaasas käia tehnika kiire arenguga. Sama firma pakub ka valikut kaameraid mis võimaldavad vägagi lihtsalt ning ökonoomselt toota kinokvaliteedis 4K pilti. Paljud meie kodumaised sisutootjad on ka juba võtnud kasutusele erinevaid selle firma tooteid. Kohapeal olid aga olemas ka tootjafirma esindajad, kes üritasid vastata huviliste vähem või rohkem keerulistele küsimustele. Kokkuvõttes oli igatahes igati hariv ning silmaringi avardav demopäev ning loodame, et selliseid üritusi toimub jällekord.


Veebi Korvpall

Ilmselgelt on tunda, et palju liikuvat pilti hakkab järjest rohkem liikuma interneti lehtedele, ning loomulikult soovime ka meie oma väikse panuse anda selles suunas. Delfi lehel on erinevaid spordiülekandeid saanud vaadata juba pikka aega ja nii ka seekord, jätkasime oma head koostööd Babahh Meediaga kellele tootsime striimingu pilti Tartu palliplatsilt Delfi spordilehele.

LIVE ON SCREEN

Sellel nädalal anname oma panuse uude ning ainulaadsesse peoformaati, kus ühendatakse kolm Eesti linna videosillaga ning pidu käib sünkroonis kolmes Eesti vingeimas ööklubis. Meie toodame siis koostöös Babahh Meediaga pilti Tartust, ööklubist Illusioon.

Kohapeal saab ekraanide vahendusel näha nii diskoreid Tallinnas kui pidutsejaid kõigis kolmes klubis. Samuti olla siis ise nähtav ka neile.

Kolm ööklubi jagavad sel õhtul samasid DJ`sid, muusikat ja vibratsioone. Kõik toimub 100% lives ja 100% ekraanidel. Iga klubikülastaja on osa suurest show`st!

Ürituse FB link: LIVE ON SCREEN

16987654

ROBE valguse demo Vanemuises

Tänasel kaunil päeval õnnestus käia ja näpuga katsuda uusi ja uuemaid show-valguse tööriistu firmalt ROBE mis pakkusid meile erilist huvi seepärast, et juba on tekkimas liikuvpead mis suudavad lisaks erinevatele värvidele ja gobodele näidata ka reaalset pilti ja isegi videot. Ehk siis needsamad vägagi populaarsed keerlevad-pöörlevad prozektorid ei vaheta enam ainult värve vaid hakkavad juba ka graafikat ning videot näitama. Vot see on juba midagi, mida võib nimetada edasiminekuks. Ootame huviga edasisi arenguid ning oleme kindlad, et saame varsti veelgi uskumatumaid showsid näha ja loomulikult ka teha.

[youtube id=”cpjCaaeOFCU” width=”440″ autoplay=”off” border=”on”]

.
Kohal oli siis vaatmiseks-kuulamiseks terve rivi erinevaid riistu, kuid oma lemmikule – pisikesele (MiniMe) sai siis eriti põhjalikult kapoti alla üritatud minna. See siis paraku oli veel hetkel demoriist, kuid loodame neid peagi ka kasutuses näha.

blog_robe

Pall on ümmargune

Tänu meie heale koostööpartnerile Babahh Media saime lüüa kaasa oma kodulinna korvpalli ülekandmisel nii telekanali TV6 ekraanile kui ka Delfi TV veebikanalile. Kolm päeva järjest oli tihedalt mänge millest küll eetrisse läksid vaid olulisemad. Kokkuvõttes võib öelda, et suure kaameraga korvi all oli tegemist omajagu, lisaks veel pauside ajal ka intekad, seega täitsa väsitav töö ja peale kaht sellist päeva andis see juba ka kätes tunda. Igatahes oli väga lahe jällegi midagi uut proovida ning tervitused ka kogu lahedale produktsioonitiimile.

blog_korvpall_ylek

blog_korvpall_ylek_01

Riigikohtus.

Suurima heameelga saime jäädvustada olulist hetke otse meie kohtusüsteem tipust. Tegemist oli nimelt riigikohtu esimehe vahetuse tseremooniaga, kus vabariigi president kinnitas ametisse uue esimehe. Ürituse kandsime ka otse üle internetti ning seeläbi sai seda näha ka riigikohtu kodulehel ning samuti projetseeriti seda samaaegselt riigikohtu maja teistes saalides.

(Tehniline kala: Väga keerulised valgusolud, kõnepult otse suurte akende ees ehk tugev tagantvalgus, samas kõnelejale suunatud suundvalgus sooja tooniga, ruumi üldvalgus külma tooniga.)

Aktiivne suvi

Loodame, et suvi on olnud kõigi jaoks sama aktiivne kui meile ja kindlasti õnnestus teil nii mõnelgi pulma sattuda, meil muidugi õnnestus ja rohkem kui ühte. Selle meenutuseks siis üks väike üllatusklipp ka jagamiseks, mis sai purki pandud ilusate inimeste Oliveri ja Jaana pulmas. Õnne neile !

Puidulõhnaline jõulu-eeltrall

Vahetult enne jõule käis Video5 oma kaameratega ühes edukaimas
Tartumaa mööblitehases. Põhjuseks selle firma suurepärane idee kinkida oma tublidele klientidele jõuludeks kaasaegsed tehnovidinad, Ipad`id, kuhu oleks siis natuke hinge sisse pandud. Nii sündiski kiire projekt mille filmimise käigus sai jällegi küll sõidetud kahvelkärudel, küll lastud kaamera läbi CNC töötluskeskuse ja kõnnitud kulmudel. Kokku sai siis ülesse filmitud 3 päeva jooksul 11 erinevat puidutöötluse protsessi ja kõik need sündinud lühiklipid läksid siis tutikate Ipad’ide kõhtu ja Ipadíd omakorda parimate klientide kingikotti. Oli äraütlemata rõõm näha niivõrd puhast ja korralikult toimivat tootmiskoondist.

 

[youtube id=’CObPwU2lLtA’ width=”560” height=”315” autoplay=’off’ border=’on’]

HTG Custom Show 2011 video

Aega läks, aga aega läks ja Nõukogude Liidu kiuste on meie Customshow ülevaade nüüd lõpuks avalik.
Video kokkuvõte siis Tartu Motoshow raames toimunud HTG Custom Showst, mis näitas erinevaid autosid seinast-seina ja sealhulgas mitte ühtki igavat. Teiste hulgas pani ka Video5 üritusele õla alla ja tootis koostöös HTG klubiga teile siinse liikuva pildi, mis peaks omakorda andma teile hea ülevaate sellest lahedast ja värvikast üritusest.

Positiivne üllatus

Oleme täiesti vaimustatud, et hoolimata sellest, et me pole oma teenuseid aktiivselt müünud ega pakkunud, oleme siiski juba suutnud kaasa lüüa olulistel ürituste salvestustel, ning saanud väga positiivset tagasisidet oma klientidelt. Kohati on tekkinud tunne, et äkki peaks tõepoolest põhikohaga hoopis sellele siin pühenduma. Pidevalt tekib soov kõvasti üle oma varju hüpata, kuid õnneks hetkel segab seda plaani hulga kalli aparatuuri puudumine, mis on praegu ilmselt  isegi natuke positiivne.Oleme täiesti vaimustatud, et hoolimata sellest, et me pole oma teenuseid aktiivselt müünud ega pakkunud, oleme siiski juba suutnud kaasa lüüa olulistel ürituste salvestustel, ning saanud väga positiivset tagasisidet oma klientidelt. Kohati on tekkinud tunne, et äkki peaks tõepoolest põhikohaga hoopis sellele siin pühenduma. Pidevalt tekib soov kõvasti üle oma varju hüpata, kuid õnneks hetkel segab seda plaani hulga kalli aparatuuri puudumine, mis on praegu ilmselt  isegi natuke positiivne.

HTG Custom Show 2011

Juba sel nädalavahetusel siis Tartus suur motoshow, millest suure osa moodustab omakorda HTG Custom Show 2011, mida korraldab siis klubi HTG. Kindlasti saab seal näha palju silma ja hingeilu ning mis kõige olulisem, Video5 lõi käed HTG klubiga selle ürituse videomaterjali jäädvustamiseks. Samuti panime ka omalt poolt sellele lahedale üritusele õla alla. Loodame siis mõne aja möödudes näidata ka teile, mis meie objektiivi sisse kukkus.
Aga kõik on loomulikult oodatud selle aasta ainsale autoshowle Eestis !
Vaatamisteni!

HTG-CustomShow-Flyer-1024x341

Ma olen hobusel.

36 000 000 (loe: 36 miljonit) vaatamist ainult Youtuubis, selline on üks video mille tausta tahaks natuke lahata, ja seda üldse mitte selle reklaami enda, või tema populaarsuse pärast. Palun vaadake kõigepealt see reklaam rahulikult ära. Me tahaks teile tutvustada hoopistükkis natu tehnilist köögipoolt mis selle eriliseks teeb.

[youtube id=’owGykVbfgUE’ width=560” height=315” autoplay=’off’ border=’on’]

Nimelt, on tegelikult selles videos vaid mõni üksik arvutiseeritud eriefekt, samas tundub vaadates, et kogu see lugu onju üsnagi ilmvõimatu filmida…

Aga seda me nüüd natuke lahkamegi ja seda puhtalt lõbu pärast.

Kuidas satub kodanik vannitoast purjekale… see vannituba on loomulikult spetsiaalselt selleks ehitatud ja kraana abil see sealt taustast ka minema lendab, pausi kasutades on võimalik isegi põhja alt konstruktsioone näha. Särk kukub loomulikult samuti päriselt mehele kaela, sisaldades natuke lisaraskust, et vormi hoida. Seejärel hakkab mees liikuma, liikudes purjekalt minema, tegemist on siis tegelikult muidugi jällegi randa ehitatud purjeka ninaga, samas lõpeb kogu lugu hetk hiljem suurepärase püandiga, kus mees istub juba hobusel. Jällegi tuleb öelda, JAH, see ongi reaalne hobune ja näitleja libistati selle jutu ajal purjekalt hobusele, selleks siis oli kasutusel spetsiaalne rööbastee ja käru, kuhu näitleja end kogu jutu ja tegevuse ajal istuma sättis ja hiljem hobusele edasi istus. Ühesõnaga, tegemist on kindlasti suurepärase näitlejatöö ja suurepärase tehnika ja tehnikute tööga, kuid seekord siiski mitte harjumuseks saand eriefektidega. Reklaami filmimiseks läks “kõigest” 57 võtet ja kolm päeva.

Igatahes, pöidlad püsti meie poolt !

Huvitav, kas eriefektidega oleks üldse samahea tulemuse saanud ?

Vaatamisteni.

Tasku moeäratus 2011 – Fashion Meets 3D

Kevadel sai käidud jäädvustamas sellisel üritusel nagu “Fashion meets 3D” mis toimus Tasku kaubanduskeskuses ja meelitas kokku väga hulgaliselt moe- ja muidu huvilisi. Meie õlgadele jäi sellel õhtul nii Foto- kui Videomeenutuste salvestamine. Siinkohal siis meenutame seda üritust ka mõne multimeediumiga….

[youtube id=’0dHUaxeJJiE’ width=560” height=315” autoplay=’off’ border=’on’]

Oma esimene kodulehekülg

Avasime oma esimese kodulehe, et oleks mingi jälg meie tegevustest siiski olemas ka internetis, sest väidetavalt muidu pole sind ju olemas. Seega olete kõik teretulnud külastama ja uudistama.

Hetkel seal sisu vähene, kuid küllap me aegamööda, täpselt niipalju kui aega leiame, seda ka juurde toodame.

Avasime oma esimese kodulehe, et oleks mingi jälg meie tegevustest siiski olemas ka internetis, sest väidetavalt muidu pole sind ju olemas. Seega olete kõik teretulnud külastama ja uudistama.

Hetkel seal sisu vähene, kuid küllap me aegamööda, täpselt niipalju kui aega leiame, seda ka juurde toodame.

Algus

Räägitakse, et parim liikumapanev jõud on karjuv vajadus. Umbes niimoodi juhtus see ka meie projektiga.

Olles ise üritanud mitmeid kordi tellida erinevaid videolahendusi, mis oleksid nauditavad vaadata, kuid mitte ülepingutatult kallid, õnnestus jõuda tõdemuseni, et seda tellida polegi nii lihtne. Tavaliselt on lihtne leida kas odav „kaameramees“, kes su loo väriseva käega lihtsalt lindile küpsetab või on samuti lihtne tellida võimas produktsioon suurtelt tegijatelt. Oli selgelt näha, et asjalikku täislahendust keskmises hinnaklassis polegi.

Kuna endal oli varnast võtta pikk ajalugu nii fotograafia kui ka muu multimeedia alal, siis saigi teoks vägagi meeldiv suunamuutus videomeedia poole ja asutatud see käesolev projekt.

Hetkel siis koosneb meie väike, kuid andekas tiim kahest liikmest ning me nimetame seda siiski pigem hobiks kui tööks. Oleme täiesti veendunud, et suudame pakkuda parimat efektiivsust ja lisada omaltpoolt teie projektile hea nõu juba lihtsalt kauba peale.

Oleme väga meelitatud, et olete meid leidnud ja sooviksime väga teile tutvustada oma nägemust teie vaikselt küpsevast ideest. Seega palume meile jätta oma kontakti siia ja me oleme peagi samal lainel.

Räägitakse, et parim liikumapanev jõud on karjuv vajadus. Umbes niimoodi juhtus see ka meie projektiga.

Olles ise üritanud mitmeid kordi tellida erinevaid videolahendusi, mis oleksid nauditavad vaadata, kuid mitte ülepingutatult kallid, õnnestus jõuda tõdemuseni, et seda tellida polegi nii lihtne. Tavaliselt on lihtne leida kas odav „kaameramees“, kes su loo väriseva käega lihtsalt lindile küpsetab või on samuti lihtne tellida võimas produktsioon suurtelt tegijatelt. Oli selgelt näha, et asjalikku täislahendust keskmises hinnaklassis polegi.

Kuna endal oli varnast võtta pikk ajalugu nii fotograafia kui ka muu multimeedia alal, siis saigi teoks vägagi meeldiv suunamuutus videomeedia poole ja asutatud see käesolev projekt.

Hetkel siis koosneb meie väike, kuid andekas tiim kahest liikmest ning me nimetame seda siiski pigem hobiks kui tööks. Oleme täiesti veendunud, et suudame pakkuda parimat efektiivsust ja lisada omaltpoolt teie projektile hea nõu juba lihtsalt kauba peale.

Oleme väga meelitatud, et olete meid leidnud ja sooviksime väga teile tutvustada oma nägemust teie vaikselt küpsevast ideest. Seega palume meile jätta oma kontakti siia ja me oleme peagi samal lainel.